Gubiński Dom Kultury

Idź do spisu treści

Menu główne

BEDNARZ

IMPREZY

Koncert Beaty Bednarz
Koncert z Pasją


Tradycja Wielkiego Tygodnia to wspominanie ważnych wydarzeń w życiu Chrystusa. Jego ostatnie dni przed ukrzyżowaniem obfitowały w istotne dla Chrześcijan, historyczne zdarzenia. To wtedy Jezus przybył do Jerozolimy w Niedzielę Palmową, przepowiedział zburzenie tego miasta i koniec świata. Wielki Tydzień to także upamiętnienie Ostatniej Wieczerzy, Ukrzyżowania, wreszcie radosnego Zmartwychwstania Chrystusa.
W Wielki Czwartek w sali widowiskowej GDK odbył się koncert wokalistki Beaty Bednarz. W tym niezwykłym, zorganizowanym w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocy wydarzeniu, wzięło udział przeszło 120 osób. Na sali tłok, a na scenie klimatyczna scenografia. Kilka słów wstępu i w dyskretnym świetle reflektorów pojawia się gwiazda wieczoru. Artystka znana w branży muzycznej ze świetnego głosu, warsztatu i muzykalności, co umożliwiło jej współpracę z najlepszymi polskimi i zagranicznymi artystami, takimi jak Garou, Karel Gott, Demis Roussos, Maryla Rodowicz, Kayah, Edyta Górniak, zespoły Perfekt i Budka Suflera, swoim śpiewem i osobowością sprawia, że w większości obcy sobie ludzie na sali, w miarę słuchania, jednoczą się ze sobą ze świadomością, że wspólnie biorą udział w czymś więcej, niż tylko we zwykłym koncercie.
W utworach z wydanej w 2009 r. płyty artystki „Pasja miłości” w warstwie tekstowej można odnaleźć nawiązania do tradycji Wielkiego Tygodnia oraz przesłań ewangelicznych. W warstwie muzycznej, wśród dobrze brzmiących i zaaranżowanych dźwięków na pierwszy plan wybijają się motywy muzyki Bliskiego Wschodu, głównie dzięki genialnym partiom skrzypka żydowskiego pochodzenia Shaula Ben-Har, którego Beata zaprosiła do wspólnego nagrania.
Koncert zorganizował Gubiński Dom Kultury we współpracy ze Zborem „Betlejem”, kierowanym przez pastora Bogdana Tomaszewskiego. Te dwie gubińskie instytucje współpracują ze sobą już kilka lat. I to nic, że pozornie funkcjonują na innych płaszczyznach. To tylko pozory, bo tak jedna, jak i druga działa na rzecz społeczności naszego miasta i jest otwarta na wszelkie społeczne inicjatywy. W ramach współpracy odbyły się już w Gubinie koncerty chociażby Tomasza Żółtko czy Jerzego Dajuka – artystów tworzących w klimatach „krainy łagodności”. A koncert Beaty Bednarz na pewno nie jest ostatnim wspólnym projektem.

Janusz Gajda

Zdj.: Krzysztof Buchowicz

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego