Gubiński Dom Kultury

Idź do spisu treści

Menu główne

DABROWSKI

IMPREZY

Koncert Andrzeja Dąbrowskiego
Swingujące Zaduszki

W Gubińskim Domu Kultury odbył się trzeci koncert z cyklu Lubuskie Zaduszki Jazzowe. Tak samo jak latach poprzednich, zainteresowanie imprezą było duże.
Dnia 28 października gościem GDK, który organizował przedsięwzięcie, była legenda polskiej muzyki rozrywkowej, Andrzej Dąbrowski. Jego największe przeboje to „Zielono mi” oraz „Do zakochania jeden krok” – te jednak nie pojawiły się w programie koncertu z uwagi na to, że tego wieczora grany był tylko jazz…
Przez cały występ 73-letni Andrzej Dąbrowski pokazywał, że dalej jest w znakomitej formie i potrafi dać z siebie wszystko. Słowa zawarte na jego stronie internetowej „człowiek renesansu: gra na perkusji, śpiewa, komponuje, ściga się samochodami, pisze reportaże, fotografuje i we wszystkich tych dziedzinach zdobywa nagrody” znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. No, może poza rajdami samochodowymi, o których jednakże muzyk opowiadał będąc gościem „Kolacji z gwiazdą” w Radio Gubin.
Jego interpretacje znanych jazzowych kompozycji były okraszone charakterystycznym dźwiękiem puzonu, emitowanym przez samego Dąbrowskiego. W setliście koncertu znalazły się najbardziej znane standardy jazzowe, m.in. „I’ve got You under my skin” Cole`a Porter`a oraz „Take the A train”, Strayhorna. Na całym koncercie panowała świetna atmosfera i jak mówiła po występie publiczność, były to najlepsze Zaduszki Jazzowe do tej pory, a trzeba przypomnieć, że w Gubinie gościliśmy już z tej okazji Jana Ptaszyna Wróblewskiego oraz Włodzimierza Nahornego.
Jak wynika z wypowiedzi Janusza Gajdy - Dyrektora GDK, to nie ostatni tego typu występ w Gubinie: „Lubuskie Zaduszki Jazzowe to już powoli kolejna lokalna tradycja. Miło mi, że dzięki współpracy z Andrzejem Winiszewskim, co roku możemy je inaugurować w Gubinie  goszcząc znakomitości polskiej sceny jazzowej. Wielkie podziękowania także dla niezawodnej gubińskiej publiczności, która w tym roku dopisała jeszcze lepiej, niż w latach poprzednich”.
Kto będzie gościem kolejnych „Zaduszek…”? O tym przekonamy się za rok.

Tekst za "Wiadomości Gubińskie"Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego