Gubiński Dom Kultury

Idź do spisu treści

Menu główne

FESTYNY

IMPREZY

Czasem kropla na głowęZachmurzenia duże i umiarkowane oraz przelotne opady deszczu odstraszyły mieszkańców Osiedla nr 4. Na festyn przybyli nieliczni. I swojej decyzji na pewno nie żałują.
Najszczęśliwsze były dzieci. Małgorzata Skowron, Dorota Chwałek oraz Waldemar Pawlikowski z GDK co chwilę przeprowadzali wesołe konkursy - na najlepszego kelnera, sprawnościowe (hula-hop, skakanka, biegi na czas), rysunkowe, malowanie kredą, itd. Rywalizacja przy sztalugach dotyczyła najbardziej malowniczego wspomnienia z wakacji. Adekwatnie do okresu zbliżającego się końca lata i rozpoczynającej się nauki szkolnej. Dziecięce zabawy za każdym razem kończyły się niespodziankami w postaci słodyczy. Dodatkowo, na konkurs piosenki, Danuta Andrzejewska i Leontyna Kaczor, ufundowały piękne tornistry szkolne.
Na miłośników sportu również czekały atrakcje i spora dawka emocji. Zadbał o to Jacek Woźniak z MOS-u. Na scenie tymczasem swoje piosenkarskie umiejętności demonstrowali wokaliści ze Studia Wokalnego - Magdalena Zawadzka, Dagmara Gruszczyńska, Julita Gmyrek, Anna Smirnow, Kalina Marusiak. Wieczorową porą, starszą publiczność, zagrzewał do tańca zespół "Amadeusch" Krzysztofa Hamerskiego. Ostatnie biesiadne nuty pomknęły w eter grubo po zmroku.
A wszystko to w scenerii kramików z małą gastronomią i kolorowymi zabawkami. Uczestnicy osiedlowego festynu mogli odpocząć na ławeczkach, spróbować gorącej kukurydzy lub zimnego piwa, i oddać dzieci pod opiekę ludzi kultury (także tej fizycznej) i sztuki.

Organizatorzy: Gubiński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego