Gubiński Dom Kultury

Idź do spisu treści

Menu główne

MISKIEWICZ

IMPREZY

Full Drive 2 - koncert Henryka Miśkiewicza


Henryk Miśkiewicz to jedna z najznakomitszych postaci polskiej sceny jazzowej. Saksofonista altowy, kompozytor, aranżer. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród. Współpracował z wieloma sławami, z których najznakomitsi to: Pat Methenny, Jan Ptaszyn Wróblewski, czy Jarosław Śmietana.

O formacie gwiazdy można się było przekonać ostatnio, w niedzielę 21 września. Na scenie Gubińskiego Domu Kultury artysta pojawił się w doborowym towarzystwie: Marka Napiórkowskiego - gitara, Roberta Kubiszyna - bas i Krzysztofa Dziedzica - perkusja. Napiórkowski i Kubiszyn, to także "etatowi" muzycy Anny Marii Jopek, czyli gwarancja najwyższej jakości artystycznej. Było to słychać.

Gros materiału, który zaprezentowali muzycy, stanowiły utwory ze świeżej płyty "Full Drive 2". Na bis artyści zagrali utwór Joe Zawinula "Walk Tall" oraz słynny temat z serialu "07 zgłoś się".

Jak było widać po frekwencji, jazzowa publiczność w Gubinie jest w dobrej kondycji. Reagowała żywo, spontanicznie, by nie powiedzieć euforycznie. Być może spowodowane było to tym, iż długo już w Gubinie nie gościliśmy jazzowych gwiazd. Henryk Miśkiewicz był tu pierwszy raz i na pewno nie ostatni.

Na listopad i grudzień planowane są kolejne koncerty jazzowe. W październiku czeka nas otwarcie nowego klubu, na którym gościć będzie trio jazzowe z Zielonej Góry.

Czyżby Gubin powoli budził się z muzycznego letargu?

Pożyjemy, zobaczymy!

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego