Gubiński Dom Kultury

Idź do spisu treści

Menu główne

SCATE CONTEST

IMPREZY

Na skateparku


Kilkudziesięciu amatorów jazdy na desce miało w sobotę okazję do zademonstrowania swoich możliwości w skateparku przy ulicy Miodowej. Na skaterów czekał ciekawy tor z kilkoma przeszkodami. Międzynarodowe zawody oceniali sędziowie, przyznając poszczególnym uczestnikom odpowiednią liczbę punktów za jakość wykonywanych tricków.
W naszym rejonie nie ma wielu takich miejsc, gdzie można swobodnie pojeździć na desce. Nie ma także organizowanych turniejów, a zwłaszcza o międzynarodowym wymiarze. Tym bardziej cenna wydaje się streetartowa impreza przygotowana u nas, w Gubinie. Wspólne przedsięwzięcie jest zasługą Thomasa Krantza z klubu "Comet" i Gubińskiego Domu Kultury, a dofinansowała je Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Zawody skateboardowe wygrał Kacper z Gubina. Tuż za nim uplasował się berlińczyk Max, a brązowy medal powędrował do Krzysztofa (Gubin). W nagrodę chłopcy otrzymali puchary i super upominki. Ale uliczna uczta kulturalna nie zamknęła się jedynie na podziwianiu ewolucji, stylu oraz kreatywności skaterów. Pole do popisu mieli także miłośnicy wielobarwnego graffiti, tworząc tym samym za pomocą sprayów niezwykłe malarskie dzieła. Muzyczne show natomiast należało do DJ Kite i DJ Cosmic Frog, którzy słonecznymi rytmami pobudzali wszystkich uczestników międzynarodowego projektu kulturalnego.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego