Gubiński Dom Kultury

Idź do spisu treści

Menu główne

ULE _2011

IMPREZY

Rozdanie Gubińskiej Nagrody Edukacyjnej im. U. Dudziak 2011


Z inicjatywy Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Pro Gubin” i jego prezesa Janusza Gajdy oraz klubu radnych „Pro Gubin” w 2007 roku utworzono Gubińską Nagrodę
Edukacyjną im. Urszuli Dudziak. Nagradzani są wybitni uczniowie gubińskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
Po raz piąty, 28 października br., w sali widowiskowej Gubińskiego Domu Kultury spotkali się radni, władze miasta, pedagodzy, rodzice uczniów oraz bohaterowie tego wydarzenia – najwybitniejsze jednostki szkolnej społeczności. Uczniowie ci przodują we wszelkich dziedzinach, nie tylko w nauce. Są dowodem na to, że nauka szkolna i
rozwijanie wszelkich talentów artystycznych, czy sportowych procentuje.
Daje wymierne efekty w dalszej edukacji, otwiera szeroko drzwi do renomowanych szkół i uczelni.
No i daje efekty finansowe, które są równie ważne dla młodych ludzi, co ich samozadowolenie, czy zadowolenie bliskich i nauczycieli.
W tym roku nie mogła gościć u nas Urszula Dudziak, by osobiście wręczyć nagrody. W jej i swoim imieniu Statuetki Uli, wykonane przez uczestników Warsztatów
Terapii Zajęciowej kierowanych przez Ewelinę Kuznowicz, wręczał przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Robert Woszak oraz wspaniały gość - Andrzej
Dąbrowski. Znakomity polski muzyk, jazzman, wykonawca wielu szlagierów, m. in. niezapomnianej piosenki „Do zakochania jeden krok”. Uroczystość, jak zwykle, sprawnie i z humorem, prowadził Andrzej Winiszewski. W koncercie wystąpili Janusz Gajda – gitara i Waldemar Pawlikowski - gitara i wokal. W częściach artystycznych wystąpiła wokalistka GDK Kalina Marusiak oraz grupa taneczna GDK Zadyma, prowadzona od lat przez Małgorzatę Skowron. Tegoroczni laureaci przybliżyli swoje sylwetki w krótkim filmie przygotowanym z okazji nominacji do Uli. Tyle o oprawie tego corocznego wielkiego wydarzenia. Czas przedstawić najzdolniejszych ze zdolnych (nominowanych). W kategorii szkół podstawowych nagrody z rąk A. Dąbrowskiego odebrali: Natalia Mikołajczyk SP-3 (obecnie Gimnazjum w Neuzelle), Wojciech Siwik SP-3 oraz Anita Chwałek SP-1 (obecnie G-1). Pozostali nominowani do nagrody również zostali docenieni, a są nimi: Michał Lasota, Katarzyna Polewska, Oliwia Strzelec, Judyta Majkowska i Justyna Gajda. W kategorii gimnazjów najlepszymi okazali się: Przemysław Flis Gim. 2, Piotr Palus Gim.2, Natalia Gornow Gim. 1 (obecnie ZSLiT). Nominowani: Karolina Kindra, Gabriela Horoszkiewicz, Natalia Lisiecka, Kamila Kokoszka, Zuzanna Karpisiak, Katarzyna Borkowska, Katarzyna Kuźmin, Daria Rogowska, Tomasz Swoboda, Marta Palińska, Aleksandra Dyba, Agata Kłosowicz, Kamila Adamczyk i Paulina Adamczyk.
W kategorii liceów nagrody wręczono: Markowi Matuszakowi, Piotrowi Kulewiczowi oraz Dominice Bielańskiej.
Laureaci, to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego (ZSO). Nominowani do nagrody: Marta Lenda, Marlena Cichowicz oraz Aleksandra Franczak.
Do wszystkich uczestników tej doniosłej uroczystości w ciepłych słowach zwróciła się wiceburmistrz Justyna Karpisiak gratulując laureatom i nominowanym tak wielkich sukcesów. Rodzicom, nauczycielom i wychowawcom podziękowała za włożony trud w edukację i wychowanie uczniów.
Nauka szkolna rozwija talenty drzemiące w każdym uczniu, ale musi on aktywnie uczestniczyć w tym procesie. Tylko nieliczni potrafią sięgnąć wyżyn. Na trudnym szlaku, który zwie się „nauka” ważni są przewodnicy – nauczyciele i rodzice.
Na scenie podziwialiśmy młodych ludzi, którzy nie ograniczając się li tylko do ramowego programu szkolnego, uczą się dla siebie, bo wiedzą, że nauka zaprocentuje.

Przyłączamy się do licznych gratulacji i życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów i dotarcia do wymarzonych szczytów nauki.

Małgorzata Borowczak-Turowska


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego