Gubiński Dom Kultury

Idź do spisu treści

Menu główne

ZAKONCZENIE LATA 2012

IMPREZY

Polsko - Niemieckie Zakończenie Lata 2012

Lato za nami, a na pewno polsko-niemieckie zakończenie lata.  1 września w amfiteatrze i na Wyspie Teatralnej wspólnie bawili się gubinianie i gubinianie podczas imprezy przygotowanej przez Gubiński Dom Kultury.  
Pierwsza część imprezy zgromadziła w amfiteatrze sporo zainteresowanych i widzów na otwartym treningu dla mieszkańców Euromiasta Gubin-Guben (Zumba, Tae Bo, Kick Boxing), który prowadził trener klubu „Flex-Fitnessoase” w  Guben Jens Uwe Hildebrandt. Jens zapraszał wszystkich do wspólnej wyśmienitej zabawy. Formacja ta wystąpiła, nagradzana wielkimi brawami,  na Wyspie Teatralnej, tym razem z pokazem. Widać było, że intensywne i rytmiczne ćwiczenia sprawiają ćwiczącym wiele radości.
Popołudnie, wieczór i noc to pasmo niekończących się atrakcji dla widzów i słuchaczy (kto nie uczestniczył w imprezie, mógł słuchać we własnym domu muzyki, jak moi liczni sąsiedzi).  Czegóż tam nie było… Dla młodszej widowni rock (UNIQUE
) i hip-hop prezentowany przez Roberta „Linka” Linowskiego obecnie mieszkającego w Berlinie. Wyspa wręcz wirowała w rytm utworów blues-rocowych gubińskiego Dobrego Piwa. Formacji doskonale znanej gubińskiej widowni m. in. z Wiosen nad Nysą.
Siedmiu wspaniałych mężczyzn z Las Melinas
zaprezentowało publiczności utwory reggae, wpadające w ucho, i zapraszające do tańca.
Uwieńczeniem rozśpiewanego sobotniego wieczoru był występ gwiazdy Disco Polo. Manil
zapraszał „dziewczyno chodź na wino”. Dziewczyny ruszyły w tany, dziewczyny młodsze i te troszkę starsze.
Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Imprezę uwieńczył, po niemieckiej stronie Nysy, wspaniały pokaz sztucznych ogni.  Lato się kończy…
No cóż - jesień tuż, tuż. Ale nie ma powodu do smutku, bo każda pora roku jest piękna, ma swoje walory. Za moment jesień zachwyci nas paletą przepięknych barw.

Małgorzata Borowczak-Turowska
zdjęcia: Andrzej Matłacki, Alex Kucharski


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego